Samonivelační polymercementové stěrky Cemix
09.02.2009
Rovná podlaha je základem pro kvalitní položení podlahových krytin, jak nových podlah, tak při rekonstrukcích. Prochozená a nerovná podlaha není zcela funkční, nevypadá příliš vábně a obtěžuje. V dnešní době existují progresivní stavební hmoty, které vám pomohou takový problém snadno vyřešit.
Samonivelační polymercementové stěrky Cemix aneb praktický a efektivní způsob vyrovnání podlahy
PRAKTICKÉ SAMONIVELAČNÍ STĚRKY
Rovná podlaha je základem pro kvalitní položení podlahových krytin, a to jak v případě nových podlah, tak při rekonstrukcích stávajících. Prochozená a nerovná podlaha není zcela funkční, nevypadá příliš vábně a obtěžuje, ať už se jedná o byt nebo kancelář.
MODERNÍ, PRAKTICKÉ A VÝHODNÉ
V dnešní době existují progresivní stavební hmoty, které vám pomohou takový problém snadno vyřešit. Širokou škálu produktů v této oblasti najdete v sortimentu společnosti LB Cemix, s.r.o. Kromě řady klasických cementových potěrů nabízí stavebníkům také širokou paletu samonivelačních stěrek a potěrů rozdělených podle předpokládaného provozního zatížení podlah a způsobu užívání. Kompletní přehled sortimentu naleznete na www.cemix.cz.
Samonivelační polymercementové stěrky, v současné době představují nejmodernější stavební materiály. Spojují v sobě vlastnosti klasických stavebních hmot s mimořádnými přínosy, danými obsahem nových chemických aditiv.
Jejich užití sebou přináší řadu výhod:
1. Rychlá aplikace ručním nebo strojním litím.
2. Možnost aplikace ve více vrstvách s tloušťkou až 20 mm v jedné vrstvě.
3. Brzká zatížitelnost – jsou pochůzné po 6–8 hodinách.
4. Vysoká přídržnost k podkladu, objemová stabilita, rovinatost a výborná mechanická odolnost povrchu.
5. Hygienická nezávadnost vyhovující normě EMICODE 1.
Samonivelační polymercementové stěrky Cemix slouží k vyrovnání starých i nových podkladů před pokládkou finálních podlahových vrstev, jako jsou dlažby, plovoucí podlahy, běžné podlahoviny (koberce, PVC), ale též syntetické lité nebo stěrkové finální povlaky a nátěry (epoxidy, polyuretany, akryláty apod.). Vytváří konečnou zpevňující a vyrovnávací vrstvu na starých i nových podkladech s nedostatečnou povrchovou rovinatostí a mechanickou odolností (ručně hlazené betony, anhydritové potěry, staré poškozené dlažby apod.). Stěrky je také možné využít k rychlým, lokálním i celoplošným opravám betonových a keramických podlah poškozených výtluky, otěrem a prasklinami. Používají se však také k zalévání topných kabelů a rohoží elektrického podlahového topení.
PŘÍPRAVA PODKLADU
Nezbytnou podmínkou úspěšné aplikace samonivelačních stěrek Cemix je komplexní posouzení podkladu tzn. zejména z hlediska pevnosti, rovinatosti, čistoty, savosti, plošné dispozice, charakteru a průběhu dilatací. Podklad musí být suchý, soudržný, zbavený prachu a mastných nečistot. Hrubší nečistoty a krusty cementového mléka u betonových podkladů je vhodné odstranit přebroušením a vysátím. Pevně ulpívající nečistoty, případně nečistoty vsáklé v povrchové vrstvě podkladu (zbytky lepidel, barev a tmelů) se odstraní otryskáním nebo frézováním.
JAK POSTUPOVAT
Očištěný podklad se opatří penetrací Cemix Penetrace podlahová, u nesavých podkladů speciálním spojovacím můstkem zhotoveným z nátěru prostředkem Cemix Superkontakt posypaného křemičitým pískem o zrnitosti 0,6–1,2 mm. Tím se sníží savost a zpevní povrch podkladu. Samonivelačním hmotám napomůže penetrace k dosažení jejich optimálních rozlivových vlastností a zvýšení jejich přídržností. Nátěr Podlahovou penetrací se provádí rovnoměrně, přímým nátěrem pomocí štětce nebo válečku. Následný nátěr se aplikuje vždy po zaschnutí předchozího. Doba zasychání nátěru v běžných podmínkách činí dle koncentrace a savosti podkladu 60 až 120 minut. Koncentrované nátěry zasychají zhruba 12 hodin. U správně napenetrovaného podkladu na povrchu vznikne matně sklovitý povlak.
Samonivelační polymercementové stěrky se vyznačují v průběhu tuhnutí a vytvrzování vysokou objemovou stabilitou a na souvislých nedilatovaných podkladech (např. monolitické železobetonové desky) nevyžadují provádění dilatací.
Posouzení dispozice podkladní plochy před aplikací samonivelačních polymercementových stěrek je důležité pro volbu optimální aplikační strategie, která musí vedle rozměrů plochy zohlednit též způsob aplikace (ruční nebo strojní), tloušťku aplikované vrstvy a teplotní podmínky a to vše s ohledem na dobu zpracovatelnosti (otevřený čas) stěrky.
Na základě plošné dispozice podkladní plochy a ostatních výše uvedených faktorů se stanoví maximální šířka pracovní plochy, na kterou v kolmém směru probíhá hlavní postup aplikace. Dle potřeby je plochu možno ohraničit vymezovací bariérou. Aplikace se pak provádí ve dvou krocích - tzn. po nalití a zatuhnutí jednoho pruhu se vymezovací bariera odstraní a následuje aplikace na zbylý pruh.
Samonivelační polymercementové stěrky Cemix se připraví do aplikační konzistence postupným přidáním obsahu 25 kg pytle k předepsanému množství vody v mísícím vědru, za současného míchání. Mísení by se mělo provádět vrtulovým mísidlem (např. nástavec na vrtačku) po dobu 1–2 minut s frekvencí 400–600 ot./min. do vzniku tekuté homogenní směsi. Směs se ponechá cca 0,5 min. odstát a poté se krátce při pomalých otáčkách domísí. Po rovnoměrném rozlití na podkladní plochu se dle potřeby dorovná do požadované tloušťky pomocí zubového hladítka. Odvzdušnění a konečné vyrovnání se provede ježkovým válečkem. U větších staveb se tyto stěrky aplikují strojně pomocí speciálních míchaček. V každém případě je nutné dodržet teplotní podmínky aplikace, kdy teplota vzduchu, podkladu a samotné stěrky musí být v rozmezí +5 až +30 ºC. Tyto podmínky je nutné dodržet také min. 7 následujících dnů. Čerstvě aplikovanou stěrku je nutno chránit min. 24 hodin před prudkým vyschnutím a tepelnými rázy.
Povrch stěrky je bezpečně pochůzný podle typu stěrky za 4–24 hodin po provedení.
Dodržení technologického postupu je základním předpokladem pro provedení kvalitního díla.
Samonivelační polymercementové stěrky Cemix jsou vynikající volbou pro každého, kdo se chystá k realizaci kvalitní podlahy ve svém objektu.
Kontakty:
LB Cemix, s.r.o.
Tel: 387 925 275
www.cemix.cz
e-mail: info@cemix.cz
- PR článek -
Článek byl zobrazen 19058 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.
Další články na téma Stavební materiál
S novou stavební sezónou přicházejí nové možnosti, jak a z čeho stavět snadno, rychle a úsporně!
Stavební systém PORFIX nejsou jen tvárnice, příčkovky, nosné a nenosné překlady, u-profily, stropní systém a další doplňkový sortiment. PORFIX znamená také snadnější cestu od projektu k poslední klice na dveřích uvnitř hotového domu. Zeptali jsme se Davida Suchánka, marketingového manažera československé společnosti PORFIX, co všechno PORFIX pro své zákazníky dělá.
Zateplení a izolace - pěnové sklo
Pěnové sklo je izolačním materiálem unikátních vlastností, který se může pochlubit více než 80letou historií. Dokáže plně nahradit klasické tepelně izolační materiály používané ve stavebnictví, jako je polystyren, skelná a minerální vata, keramzit a podobně. Nespornou výhodou pěnového skla je, že nepropouští páru ani nevsakuje vlhkost.
Jak si vybrat mezi sádrovými omítkami do interiéru?
Proč si vybrat zrovna sádrové omítky? Copak záleží na tom, z jakého materiálu jsou omítky v interiéru? Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky si na českých stavbách již našly své místo. Sádrové omítky zajišťují prodyšnost zdiva díky svému nízkému difuznímu odporu, a tím také nedovolují vzniku plísní. Sádrové omítky mají schopnost lepšího přenosu drobného pnutí v podkladu, takže zamezují vzniku mikrotrhlin nebo prasklin, které bývají obvyklé u klasických vápeno-cementových omítek.
Hmoždinky do každého materiálu
Lustry, poličky, konzole, umyvadla i zrcadla, to vše zdobí a doplňuje naše domovy, připevňujeme je na zdi i stropy a díky šikovným, malým pomocníkům také na námi vybraném místě vše skvěle drží. Není nic snazšího, než připevňovat cokoliv s pomocí hmoždinek.
Ceny stavebních materiálů nadále stoupají. Víte, jak zjistit aktuální cenu nového domu?
Plánujete stavět nový rodinný dům? Ceny stavebních materiálů v posledních měsících stoupají a vy nevíte, kolik by vás aktuálně mohla novostavba stát? Právě na tyto potřeby všech stavitelů myslí společnost Wienerberger. K dispozici nabízí online Wienerberger konfigurátor domu, ve kterém se dozvíte aktuální cenu domu do 5 minut!
Omítáte pórobeton?
Sádrová omítka s hlazeným povrchem je finální tečkou přesného zdění. Na pečlivý výběr materiálu pro vnitřní omítání někdy při výstavbě nezbývá příliš mnoho času. Z pohledu stavby celého domu či bytu to vypadá jako drobnost, která se za běhu nějak vyřeší.
Jak vyspárovat dlažbu a obklady jako profík?
Poctivě odvedená práce a kvalitní materiál dovedou při spárování divy. Chcete výsledek, na který bude radost pohledět a zároveň vydrží dlouho a bude spolehlivě sloužit? Přečtěte si náš článek. Poradíme vám, jak na to.
Použití OSB desek v interiéru – stěny, podlahy i zajímavý nábytek
OSB desky představují unikátní kombinaci užitých vlastností a díky tomu se stávají stále oblíbenějším stavebním materiálem. Své uplatnění najdou v širokém měřítku jak v exteriéru, tak v interiéru. V dnešním článku se zaměříme na užití OSB desek na podlahy, stěny či dokonce nábytek.