Správná izolace balkónů a teras firmou Dvořák – střechy s.r.o. zabrání průniku vody a dalším škodám
01.11.2016
Balkóny a terasy rodinných i bytových domů jsou uživateli velmi oblíbené, ale jsou také místem častého pronikání dešťové vody do stavební konstrukce. Balkóny a terasy by proto měly být správně zaizolovány, což lze provézt pomocí izolační fólie i dodatečně.
Balkóny a terasy jsou velmi problematickým místem z hlediska (ne)správné izolace a možného rizika zatékání dešťové vody do stavební konstrukce. Vlhkost následně způsobuje korozi kovových stavebních prvků nebo hnilobu dřevěných částí. Jednou z možností, jak tento problém vyřešit a jak rizikům předejít, je instalace speciální pochozí izolační fólie.
Izolační fólie Protan GT 2,4 mm má velmi bezpečný protiskluzový povrch, který je možné aplikovat na všechny druhy pevných podkladů – beton, dlaždice, dřevěný záklop apod. Fólie je 100% odolná proti průniku vody, která je pochopitelně garantována pouze při profesionální pokládce. Protan GT 2,4 mm je odolný vůči UV záření a nemění svoji barvu ani po letech intenzivního slunečního záření. Dodává se v několika barevných odstínech, a tak není problém barvu terasy sladit s barvou oken nebo fasády.
Pokládka a možnosti využití hydroizolační fólie
Instalace pochozí hydroizolační folie je vhodná všude tam, kde se dá očekávat vyšší míra provozu a zatížení – tedy balkóny, pochozí terasy a střešní terasy. Folie je vhodná také na střešní zahrady, tzv. zelené střechy, na kterých chceme docílit zajímavých estetických kombinací rostlin a dlažby nebo dřeva při použití jedné a totožné hydroizolační vrstvy.
Aplikace hydroizolační fólie je poměrně rychlá a jednoduchá, ovšem musí být provedena profesionálně. Nejprve je stávající balkón nebo terasa zbaven veškerých nečistot, na okraje jsou namontovány zářezové listy a profily z poplastovaného plechu a na neuzavřenou stranu balkónu okapnice. Na stávající povrch (beton, dlaždice apod.) je jako separační vrstva položena textilie, na kterou již přijde hydroizolační pás GT 2,4 mm ve zvoleném barevném odstínu. Při větších rozměrech terasy či balkónu jsou jednotlivé pásy přivařeny k sobě pomocí podkladního pásku tak, aby nemohla voda nikde protékat. U krajů a v rozích je fólie přivařena k poplastovanému plechu horkým vzduchem. Případné spáry kolem balkónových dveří a veškerá místa, kde se fólie stýká se zdí, jsou ještě zatmeleny transparentním silikonem, nebo polyuretanovým tmelem.
Takto odizolovaná terasa je nejen plně funkční, pochozí, je možné na ni používat zahradní nábytek, postavit květináče, gril apod., ale je také krásná a snadno udržovatelná.
Pokud byste rádi i vy váš balkón nebo terasu odizolovali a zrekonstruovali zároveň, obraťte se na firmu Dvořák Střechy, specialistu na montáž a renovaci plochých i šikmých střech.
Více informací najdete na http://www.dvorak-strechy.cz/.
Přečtěte si také
Střešní okna si nechejte namontovat od odborníků
Plochá střecha? Pro firmu Dvořák-střechy žádný problém!
Teplá voda a elektřina ze střechy do domu
- PR články -
Článek byl zobrazen 28216 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.
Další články na téma Zateplování a izolace
Jak zmírnit výkyvy teplot v podkroví?
O bydlení v podkroví sní mnoho lidí. Není divu, je to nevšední prostor, ze kterého může být mimořádně příjemné místo pro život. Ale mnozí z těch, kteří ho již ochutnali, tak nadšeni nejsou. Může za to teplo.
Jak platit méně za energie?
Ceny energií rostou, co s tím? Tuto otázku si v tomto období pokládá asi mnoho z nás. První řešení je samozřejmě hledání nejlevnějšího dodavatele plynu nebo elektrické energie. A pak už to má každý ve své moci – snížením spotřeby, zateplením, výměnou oken apod.
Nová Zelená úsporám v roce 2015. Bude se pokračovat!
Program Zelená úsporám se těší velkému zájmu, a tak se bude pokračovat. Co nás čeká letos a co bude s penězi, co zbyly z loňska? Na to všechno se vám pokusíme odpovědět.
Energetická rezerva je vyčerpána. Rady, jak si můžeme pomoci!
S nesmírnou úlevou jsme všichni čekali na konec pandemie, viděli jsme světlo na konci tunelu, nechali jsme se očkovat, plánovali jsme rekonstrukce našich domů, bytů, zkrátka našeho bydlení. Na plánování bylo relativně času až až, ale čas realizace se dostal do doby, která nám přinesla těžké časy energetické.
Zateplení fasády ušetří každou zimu tisíce
Pomalu se blíží podzim a tak je ideální doba pro to, aby kutilové ještě předvedli svou zručnost. Krásné počasí bez velkých veder se skvěle hodí pro dokončení nejrůznějších venkovních prací a oprav. Chtěli jste ještě zateplit fasádu? Tak honem do toho, než přijdou první sychravé dny a podzimní mrazíky.
Náklady na vytápění vašeho bytového domu
Zima přináší nejenom radost z bílé krajiny, ale také zvyšuje náklady na vytápění. Pokud žijete v bytovém domě, můžete podniknout kroky ke snížení těchto nákladů a užívat si útulný a teplý domov. Naopak v teplých letních měsících zajistit, aby se dům zbytečně nepřehříval. Pojďme se společně podívat na několik způsobů, jak optimalizovat náklady na vytápění, dosáhnout úspor a celkově zlepšit komfort bydlení v bytovém domě.
Zateplení obvodových zdí
Vyšším nákladům za paliva a energie se v současné době nevyhnou ani chaty a chalupy, které trvale neobýváme a využíváme je pouze o víkendech či dovolených k rekreačním účelům.
Jak ušetřit peníze při stavbě a izolaci rodinného domu
V současné době zažíváme ve stavebnictví velmi razantní nárůst cen. A to nejen stavebních materiálů, ale i nákladní dopravy, nebo pracovní síly. Důvodem pro navyšování cen je dlouhodobý nedostatek prvotních surovin, válka na Ukrajině a extrémní nárůst cen energií, které hrají velkou roli při zpracování některých materiálů.