Stavba, rekonstrukce
Certifikace montážních firem zvyšuje důvěryhodnost
vyšlo 12.12.2007
Investice do vlastního bydlení je jednou z nejvýznamnějších a nejzásadnějších investic v životě. Při stavbě či rekonstrukci domu nebo bytu jsou zákazníci odkázáni na stavební firmy, od kterých vyžadují spolehlivost a preciznost odvedené práce. Totéž platí při montáži střešních oken. Jak se ale vyznat v záplavě nabídky na trhu?
Znáte ekopanely?
vyšlo 30.11.2007
Nové materiály se ve stavebnictví objevují téměř neustále. Většinou pocházejí od zahraničních firem a na trh přicházejí s razantní reklamou mající za cíl přesvědčit lidi, že zrovna tento materiál je pro jejich stavbu naprosto nezbytný.
Plech na střeše - ano či ne?
vyšlo 2.11.2007
Jen málokterý druh střešní krytiny se setkává s tak rozporuplnými reakcemi, jako plech. Čas od času se na webu objeví článek více nebo méně propagační, vyzdvihující výhody plechové střechy, a hned se vyrojí spousta diskutérů, kteří toto řešení vyzdvihují do nebe, nebo naopak haní a zatracují.
Barvy v ložnici
vyšlo 12.10.2007
Ložnice je místem relaxace a odpočinku. Tomu by mělo odpovídat nejen její vybavení nábytkem, ale vůbec celé barevné ladění. Podívejme se společně na to jaké barvy zvolit, abychom navodili uvolněnou a pohodovou atmosféru a naopak, jakým se pro jistotu vyhnout.
Víte, co to je stavební biologie?
vyšlo 4.10.2007
V nadpisu zmíněný pojem u nás zatím není příliš známý, ačkoliv se s ním začínáme stále častěji setkávat. Například na něj bývá odkazováno u popisu některých stavebních materiálů. O co tedy jde?
Zařizujeme kuchyni od A do Z
vyšlo 2.10.2007
Zařizování kuchyně představuje běh na dlouhou trať. Vymyslet vše tak, aby byla nejen praktická, ale zároveň estetická a kvalitní, není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Podívejme se alespoň ve zkratce, co nás v takovém případě čeká a na co bychom neměli zapomenout.
Jak vybírat barvu fasády
vyšlo 22.9.2007
Také už máte pocit, že si váš dům zaslouží nový kabát? Podívejme se společně, jak vybrat tu správnou barvu, která by fasádě slušela co nejlépe. Vždyť právě ona ovlivňuje první dojem přicházejícího a odráží vkus i životní styl svého majitele.
Tepelné izolace z přírodních materiálů
vyšlo 19.9.2007
V současnosti již téměř nikdo nestaví bez tepelné izolace a hromadně se zateplují i starší objekty. Nejčastěji používanými izolačními materiály jsou u nás zřejmě minerální vata a zejména polystyren, případně polyuretan. Ale zkušenosti ze světa ukazují, že jako v mnoha jiných případech, i u tepelné izolace se lidé začínají vracet k přírodním materiálům.
Teluria - barvy pro Vás...
vyšlo 10.9.2007
Sortiment vyráběný v Telurii zahrnuje malířské a fasádní barvy, laky, lazury a emaily pro nátěry dřeva, základní barvy a vrchní emaily pro nátěry kovů, napouštědla a ochranné přípravky na dřevo, lepidla na pokládání podlahových krytin, lepení korku, polystyrenu, tapet a mnohé další materiály.
Spárování roubených staveb
vyšlo 9.9.2007
Na opravu spár mezi trámy roubenky lze použít recyklovaný materiál vyškrábaný ze spár. Jak si ale poradit, když původní výplň nestačí nebo zcela chybí? Zkuste pracovat postaru, ale s novými materiály.
Fasádní betonové obklady
vyšlo 6.9.2007
Když se řekne slovo „beton“, mnohým z nás se vybaví zašedlost a strohost architektury panelákových sídlišť z dob před 15 lety. V dnešní době tento materiál nabývá mnohem inspirativnější a modernější podoby a nachází uplatnění nejen jako materiál ryze konstrukční, ale i jako materiál dekorativní.
Hrátky s půdním prostorem
vyšlo 28.8.2007
Členění prostoru půdy může být velmi zajímavé. Půdy totiž neobsahují omezující nosné zdi a někdy také disponují nadstandardní výškou, takže se dá do nich vložit vestavěné patro.
Bojujeme s plísněmi
vyšlo 25.8.2007
Téměř každý, kdo má dům či byt – zejména starší – to asi zažil. Plíseň! Může se vytvořit v koupelně (nejčastěji ve spárách mezi kachličkami), za skříněmi, v rozích místností… Plísně vznikají hlavně ve vlhkém prostředí. Kromě toho, že nevypadají hezky a narušují podklad, na kterém se objeví, mohou být také nebezpečné pro lidské zdraví (alergie, astma…). Proto bychom se měli snažit se jich zbavit.
Bezpečné a pohodlné schodiště
vyšlo 16.8.2007
Při překonávání výškových rozdílů v domě se bez schodů neobejdete. Schodiště musí být účelné, bezpečné, ale i hezké, protože se stane dominantou vašeho domova. Zároveň platí, že jej budete využívat každý den, a to nejen teď, v produktivním věku, ale třeba i jako senioři. Proto byste měli vybírat schodiště především tak, aby bylo pohodlné a co nejvíce bezpečné.
Použití tepelně izolačních omítek
vyšlo 14.8.2007
Lidé konečně přišli na to, že snižování spotřeby energie se vyplatí nejen z důvodů menší zátěže životního prostředí, ale i ekonomicky. Týká se to samozřejmě i úspor energií a tím i nákladů na vytápění domů. Staré budovy se proto houfně zateplují, novostavby bývají již téměř výhradně stavěny s využitím některého zateplovacího systému.
Malování v interiéru - jak začít?
vyšlo 8.8.2007
Ať už jste se rozhodli zpestřit si svůj poněkud fádní byt novými barvami, nebo prostě jen tak potřebujete vymalovat. Není pochyb, že už tušíte, co vás čeká. My si dnes přesto uděláme alespoň krátkou rekapitulaci interiérového malování.
Co je energetický štítek budovy?
vyšlo 10.7.2007
Už jste někdy slyšeli o energetickém štítku budovy? Pokud ne, není se ani čemu divit. Tento pojem je relativně nový, zavádí jej novelizovaná ČSN 730540-2/2002 z listopadu 2002. Kromě něj existuje ještě tzv. energetický průkaz budovy a jde vlastně o obdobné dokumenty, avšak energetický štítek je grafickým a tím i přehlednějším vyjádřením. A čeho vlastně?