Vybíráte izolaci podle pořizovací ceny? Děláte chybu
29.06.2014
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Ohrané klišé? Možná. Platí? Stoprocentně. Minimálně v případě tepelných a zvukových izolací. Pokud izolaci vybíráte tak, že se podíváte na nabídku materiálů a sáhnete po tom s nejnižší cenou, pak je vaše úspora jen zdánlivá. A po nějakém čase nejspíš zjistíte, že jste vlastně neušetřili vůbec nic. Spíš naopak.
Izolace není spotřební zboží
Možná jste už slyšeli o tom, že dnešní ledničky se vyrábí tak, aby cca po 5 letech používání odešly a vy si tak museli koupit novou. To stejné platí o pračkách. Nebo televizích. Ale určitě by to nemělo platit o izolačních materiálech. Ty nelze jednoduše „vzít, vyhodit a pořídit nové“. A přesto se některé tepelné a zvukové izolace chovají, jako by to šlo.
Opravdu jste ušetřili?
Tak třeba minerální vata. Jeden z nejoblíbenějších izolačních materiálů na našem trhu. Už po deseti letech od aplikace ztratí cca dvě třetiny svého původního objemu. V domě vám zanechá chladná místa, sníží účinnost a zvýší pouze jedno jediné - vaše náklady na vytápění. A co třeba foukaná celulóza? Ta je taky oblíbená. Ještě aby ne, vždyť ta svůj objem začíná ztrácet „až“ po dvou letech od aplikace. Jak vypadá po deseti letech? To byste asi vidět nechtěli. V každém případě vás izolace, na které jste před pár lety tak výhodně „ušetřili“, začne ždímat až do morku kostí. Den za dnem, rok za rokem. Tak dlouho, dokud si nepořídíte jinou.
Myslete ekonomicky
Při výběru izolačního materiálu se raději dívejte do budoucna. Přemýšlejte v horizontu nejméně několika let, ideálně desetiletí. Nechte si předem vypočítat roční úsporu na nákladech za vytápění a dobu návratnosti investice. Rychle zjistíte, že některé na první pohled dražší izolační materiály jsou v této optice mnohem levnější a výhodnější. Že vám skutečně pomohou ušetřit. A že vám hlavně vydrží na celý život.
Foto: polovina domu s izolací Chytrou pěnou a polovina domu s izolací minerální vatou
Šťastnou ruku při výběru izolace přeje Chytrá pěna, nejpokrokovější izolační materiál na trhu.
- PR článek -
Článek byl zobrazen 12864 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místDomácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9
Další články na téma Zateplování a izolace

Šikmá střecha u pasivního domu
Pasivní dům je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí. Jedná se o jednoznačný trend v navrhování novostaveb v posledních letech a důvodem je celosvětová snaha o maximální úsporu energií.

Klíč k dokonalému zateplení
Podle průzkumu agentury STEM/MARK z roku 2012, má více než 50% majitelů šikmých střech zrealizovaných v posledních 10-ti letech, zkušenost s průnikem nebo kondenzací vlhkosti do interiéru. Narůstající počet reklamací je alarmující a neměl by se brát na lehkou váhu. Jako odpověď se nabízí alternativní tepelně izolační materiál.

Zateplování staršího rodinného domu
V souvislosti s dotačním programem „Zelená úsporám“ se v posledních měsících mluví o zateplování častěji, než kdy jindy. Mnoho majitelů starších rodinných domů se rozhoduje, jestli „do toho jít“. Má to vůbec smysl?

Co dělat, když se v domě zabydlí kuna a jiní škůdci
Patříte ke skupině těch šťastnějších, pokud tento problém znáte pouze z médií nebo od známých. Pokud máte méně štěstí, tak jste na vlastní kůži zažili pocit bezmoci, když se do domu, který měl být pouze pro vás a vaše nejbližší, nastěhovali nájemníci z říše zvířat. Tehdy nepomůže dobré slovo, výhrůžky, policie, ani soudy... Nezvaní hosté prostě vyhrávají.

Průkaz energetické náročnosti budov – změny od 1. 1. 2013
Chcete prodat dům či byt? Asi byste měli vědět, že budete potřebovat průkaz energetické náročnosti budovy. Že nevíte, o co se jedná? V tomto článku se seznámíme s problematikou energetických štítků a energetické náročnosti budov a povíme si také, na kolik nás tyto inovace spojené s novelou zákona o hospodaření s energií vyjdou.

Povinný údaj o spotřebě energie
Úspory energie a jak ušetřit roční energetické náklady na provoz budovy skloňujeme ve všech pádech. Jak se dovíte, kolik stojí roční provoz domu, který plánujete koupit? Jak zjistíte, zda získáte dotace například na instalaci tepelného čerpadla, solárního kolektoru nebo kotle na biomasu? Pro přehledné ocenění stavby slouží Průkaz energetické náročnosti budovy.

Ušetřete náklady na bydlení – nebojte se zateplovat
Ať už bydlíme v domě nebo v bytě, rozhodně si přejeme, aby náklady na bydlení byly co možná nejnižší. Zatímco spotřebu vody či elektřiny můžeme výrazně ovlivnit, co ovlivnit nemůžeme, to jsou náklady na vytápění.

Krok za krokem jak rychle, levně a bez námahy zrekonstruovat podlahu
Znáte to. Ceny nových nemovitostí rostou do astronomických výšek a když už si nějaký nový domek postavíte, často vám v něm chybí tzv. genius loci. Prostě něco tomu chybí a vy nevíte proč. Starý dům, který má sice své kouzlo, zase může přinést spoustu nečekaných nástrah, které se objeví až užíváním a přinesou nemalé náklady.