Snížená sazba DPH pro bytovou výstavbu až do roku 2015?
30.11.2005
V současné době se u stavebních prací na bytové výstavbě uplatňuje snížená pětiprocentní sazba DPH, a to na základě výjimky, která byla České republice udělena na přechodné období do 31. prosince 2007.
O výjimku ČR požádala, jelikož veškeré práce ve stavebnictví, respektive práce prováděné na rodinných domech, bytových domech a bytech, mají být podle 6. směrnice Rady Evropské unie zdaňovány základní sazbou DPH.
"V současné době probíhají v rámci EU jednání, jejichž předmětem je mimo jiné možnost prodloužení výjimek udělených v přístupové smlouvě pro nové členské státy EU, a to až do roku 2015," sdělilo minulý týden ministerstvo financí.
Výsledky jednání o tom, zda zůstane 5% DPH u stavebních prací na bytové výstavbě o osm let déle, než je tomu doposud, by měly být známy do konce letošního roku a veřejnost by měla být o této skutečnosti zavčasu informována.
Autor: efa
Články s podobnou tématikou
Víte, co vás čeká na katastrálním úřadě?
Co může přinést novela stavebního zákona?
Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření?
Nový zákon o vlastnictví bytů a nebytových prostor
Článek byl zobrazen 6486 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
Další články na téma Stavební poradenství
Co je energetický štítek budovy?
Už jste někdy slyšeli o energetickém štítku budovy? Pokud ne, není se ani čemu divit. Tento pojem je relativně nový, zavádí jej novelizovaná ČSN 730540-2/2002 z listopadu 2002. Kromě něj existuje ještě tzv. energetický průkaz budovy a jde vlastně o obdobné dokumenty, avšak energetický štítek je grafickým a tím i přehlednějším vyjádřením. A čeho vlastně?
Jak na montáž sádrokartonu? S novou knihou Sádrokarton zvládneme sami
Chcete realizovat své představy o bydlení rychle a levně s pomocí sádrokartonových či sádrovláknitých konstrukcí? Říkali jste si, že by bylo pěkné mít nové podkroví nebo vestavěnou příčku, ale netroufali jste si na to? Nová kniha Sádrokarton zvládneme sami vás provede všemi pracovními postupy krok za krokem.
Dokumentace pro dotaci z programu Zelená úsporám
O existenci získání dotace z programu ministerstva životního prostředí „Zelená úsporám“ ví skoro každý, kdo se zajímá o výstavbu, případně o rekonstrukci rodinného domu. S konkrétním řešením, jak na to, přišla nyní společnost G SERVIS CZ s.r.o.
Snížená sazba DPH pro bytovou výstavbu až do roku 2015?
V současné době se u stavebních prací na bytové výstavbě uplatňuje snížená pětiprocentní sazba DPH, a to na základě výjimky, která byla České republice udělena na přechodné období do 31. prosince 2007.
Stavba svépomoci – výhody a úskalí
Postavit dům vlastníma rukama se může zdát jako naprosto reálná představa s mnoha výhodami. Ano, budeme mít domov podle našich představ, přesně na místě kde chceme a nikdo nám do toho nebude mluvit. Ale není všechno zlato, co se třpytí. Stavba svépomocí má určité výhody, ale i nevýhody. Jak vypadá výsledné skóre?
Vyztužování aneb co dělají u sousedů jinak?
Připravujete projekt, stavíte nebo rekonstruujete? Tak pro vás je určen článek, ve kterém můžete nalézt informace týkající se vyztužování, zpevňování a zajištění celistvosti realizované stavby, ale nejen to, nutno vyztužovat i další věci....
Sklep - ano či ne?
Dříve míval téměř každý pořádný dům svůj sklep. Dnešní novostavby však mají většinou jen základovou desku a na ní dům, sklepy téměř nikdo nedělá. Proč? Hlavním důvodem je cena zemních prací a následného betonování, kterou je jen málokdo ochoten zaplatit.
Energetická náročnost budov
Nedávno prošel v Poslanecké sněmovně zákon upravující směrnici EU o energetické náročnosti budov. Cílem této směrnice je co nejvyšší snížení spotřeby energie na vytápění budov, čímž se výrazně zvýší úspory českých domácností. Všechny nemovitosti již dnes nesou označení o své energetické náročnosti, podobně jako je tomu například u spotřebičů.